Rozmaitości...Ogród Zoologiczny w Dortmundzie

CZERWIEC 2017

Jakoś tak niezauważalnie pojawiła się kolejna nowa tradycja łączenia hobby. Konwent za granicą nie może się obyć bez odwiedzenia lokalnego zoo. Dortmund to drugi (po Barcelonie) Eurocon w towarzystwie zwierzaków.

Dortmundzkie zoo powstało w 1953 roku i zajmuje obszar 28 hektarów. Znajduje się na gęsto zalesionym terenie poza centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dwukrotnie większego ogrodu, a właściwie parku, botanicznego. Dojazd jest prosty - metrem (Stadtbahn) do stacji Hacheney. Cena biletu normalnego wynosi zaledwie 8 euro, co daje chyba najlepszy w Europie przelicznik cena / powierzchnia ogrodu...

Zoo zamieszkują zwierzęta około 230 gatunków. Ogród szczyci się obecnością mrówkojada olbrzymiego, białego nosorożca, wydr olbrzymich (i ogromnie ruchliwych...) i zagrożonego wyginięciem lamparta amurskiego. Na dłużej zatrzymały nas też rozrabiające w basenie przy wtórze głośnych porykiwań foki, żyrafy usiłujące dosięgnąć liści na wysokiej akacji (jak nie starcza szyi, są jeszcze jęzory...) oraz orangutania mama z uroczym, rozczochranym i mocno kombinującym potomkiem. A kookaburra zaszczyciła nas swoim słynnym upiornym śmiechem.

Jak widać na tabliczkach informacyjnych, patronem ogrodu jest mrówkojad, który aktywnie się udziela, dbając o porządek i przestrzeganie przepisów :)


       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
Ogrodowe ciekawostki artystyczno-informacyjno-florystyczne ;)
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       

Copyright Gata 2017