Kocie motywy 2

Jakoś tak jest, że kociarz, gdziekolwiek się znajdzie, wszędzie widzi koty. Nie tylko żywe zwierzaki (ich miejsce w sąsiedniej galerii), ale kocie motywy użyte jako element obrazu, stroju, biżuterii, wystroju wnętrza, plakatu, gadżetu, reklamy czy graffiti. Słowo "kot" w dowolnym języku natychmiast przyciąga jego wzrok - w nazwie ulicy czy pubu, w wierszu, a nawet na tablicy informacyjnej. Poza tym są przecież jeszcze duże koty (głównie lwy, ale trafiły się też tygrysy i pantery) jako tradycyjny motyw miejskich pomników, element herbów, nazw czy detali architektury. Sporadycznie pojawiają się koty wypchane, choć, jak każdy kociarz, nie jestem ich zwolenniczką.

Po 10 latach przyszła pora na drugą stronę Kocich Motywów. Ciekawe na jak długo wystarczy? Moje oko i obiektyw aparatu coraz sprawniej wyłuskują z otoczenia wszystkie detale związane z kotami...   

RZYM 06/2017

Via della Rotonda 41A. La bottega di Mi & Chi - Mi Chi Di Tersigni Marilena.
Sklep z przedmiotami artystycznymi.

   

RZYM 06/2017

Via di Torre Argentina 72. Le Artigiane.it - sklep
z autorską biżuterią artystyczną, witryna od strony Vicolo dei Sinibaldi.
 

RZYM 06/2017

Stoisko z pamiątkami dla turystów koło Koloseum oferuje nie tylko malutkie budowle i hełmy, ale także podobizny czworonogich rezydentów Wiecznego Miasta.
 

DORTMUND 06/2017

Ul. Hoher Wall 5-7. Pub Hövels Hausbrauerei, a przed nim w ogródku... bliźniak wrocławskiego krasnala Lionka!

   


DORTMUND 06/2017

Ul. Rosental 7. Sklep obuwniczy Valentiny Salameh - Valentina Shoes. Dama z Białą Panterą?

 

DORTMUND 06/2017

Ul. Westenhellweg 127. Sklep z towarami dla dzieci Babygeschäft Baby's Glücksmobil oferuje muzykalnego kotka z organicznej bawełny.

       

DORTMUND 06/2017

Ul. Geschwister-Scholl-Straße 33 - 37. Centrum młodzieżowe Fritz - Henssler - Haus. Kiedy nie gości Euroconu, wyrabia ceramiczne i gliniane kotki rękami młodych podopiecznych...

       
       

DORTMUND 06/2017

Plac Willy Brandta / Ostenhellweg. Karuzela pod wezwaniem czarno-białego kociego podróżnika i poszukiwacza przygód.

       

DORTMUND 06/2017

Róg Kleppingstraße i Viktoriastraße. Jeden z wielu dortmundzkich skrzydlatych nosorożców reklamowych. Mieszcząca się pod adresem Kleppingstraße 20 firma ortodontyczna Zahnwandel reklamuje swoje usługi dla całej rodziny...

 

FRANKFURT N/ODRĄ 06/2017

Na trasie kolejowej Berlin - Poznań
 

HELSINKI 08/2017

Centrum handlowe Forum, róg Simonkatu i Mannerheimintie. Moomin Shop, jeden z siedmiu na terenie miasta, oferuje pocztówki i magnesy z muminkowym kotem.
       

HELSINKI 08/2017

Lutherinkatu 3, Kościół w Skale - Temppeliaukion kirkko. Koło zewnętrznej skalnej ściany kościoła ktoś pozostawił rysunek naskalny...
 

HELSINKI 08/2017

Dworzec kolejowy Helsingin Päärautatieasema. Pociągi dalekobieżne przewoźnika VR Group są ozdobione lecącymi gęśmi, niedźwiedziami i jeleniami, a także... kreskówkowym czeskim Krecikiem oraz kotkiem Huckle z kanadyjskiego serialu "Busytown Mysteries".
       

HELSINKI 08/2017

Róg Fredrikinkatu i Dagmarinkatu. Sklep z pamiątkami Souvenirs Tonttu. Tonttu to fiński skrzat lub elf - pomocnik Św. Mikołaja. Podobno przyjaźni się z domowymi kotami, nic więc dziwnego, że i na wystawie sklepu o tej nazwie koty są obecne :)
 

HELSINKI 08/2017

Park Tove Jansson na wyspie Katajanokka przy ul. Kanavakatu. Kotohuśtawka :)
       

HELSINKI 08/2017

Aleksanterinkatu 11, Wielki sklep z upominkami My o My Summer Garage, czynny tylko latem i sprzedający wyroby 80 fińskich producentów i projektantów. Wśród pamiątek - koty w roli wilków morskich :)
 

HELSINKI 08/2017

Mikonkatu 4. Restauracja meksykańska Shanghai Cowboy. Pełno w niej rysunków naściennych o różnej tematyce, ale koty czemuś chowają w piwnicy, albo i wręcz w toalecie...
       

ZIELONA GÓRA 09/2017

Ul. Żeromskiego 4. Figurka kota na dachu zabytkowej kamienicy. Tajemnica na razie nierozwikłana...

         

ZIELONA GÓRA 09/2017

Ul. Kupiecka 66. Pasmanteria eksponuje uroczy haft
z zakochaną (?) parą burasa i pointa <3
 

WROCŁAW 08/2017

Graffiti przy ul. Księcia Witolda / Zyndrama z Maszkowic. Właściwie nie wiem, czy to na pewno kot, ale wygląda jak kot, który udaje, że nie widzi pająka ;)
   
             


<<<
Copyright Gata 2017