Kocie motywy 2

Jakoś tak jest, że kociarz, gdziekolwiek się znajdzie, wszędzie widzi koty. Nie tylko żywe zwierzaki (ich miejsce w sąsiedniej galerii), ale kocie motywy użyte jako element obrazu, stroju, biżuterii, wystroju wnętrza, plakatu, gadżetu, reklamy czy graffiti. Słowo "kot" w dowolnym języku natychmiast przyciąga jego wzrok - w nazwie ulicy czy pubu, w wierszu, a nawet na tablicy informacyjnej. Poza tym są przecież jeszcze duże koty (głównie lwy, ale trafiły się też tygrysy i pantery) jako tradycyjny motyw miejskich pomników, element herbów, nazw czy detali architektury. Sporadycznie pojawiają się koty wypchane, choć, jak każdy kociarz, nie jestem ich zwolenniczką.

Po 10 latach przyszła pora na drugą stronę Kocich Motywów. Ciekawe na jak długo wystarczy? Moje oko i obiektyw aparatu coraz sprawniej wyłuskują z otoczenia wszystkie detale związane z kotami...   

RZYM 06/2017

Via della Rotonda 41A. La bottega di Mi & Chi - Mi Chi Di Tersigni Marilena.
Sklep z przedmiotami artystycznymi.
     

RZYM 06/2017

Via di Torre Argentina 72. Le Artigiane.it - sklep
z autorską biżuterią artystyczną, witryna od strony Vicolo dei Sinibaldi.
 

RZYM 06/2017

Stoisko z pamiątkami dla turystów koło Koloseum oferuje nie tylko malutkie budowle i hełmy, ale także podobizny czworonogich rezydentów Wiecznego Miasta.
 

       <<<
Copyright Gata 2017