Fandom

XIX FESTIWAL FANTASTYKI W NIDZICY
21-24 czerwca 2012

Nadal obnosiłam żółty znaczek debiutantki - rok temu na przeszkodzie przyjazdowi do Nidzicy stanął sztokholmski Eurocon. Ale już za rok dojrzeję do pomarańczki ;)

Pogoda trzymała w napięciu - od zalanego deszczem czwartku (ale ogniska nie zalało!), poprzez grożący zmoczeniem piątek aż do słonecznego weekendu. Przydała się walizka pełna ciuchów na różne warianty pogodowe...

Zagraniczni goście honorowi obrodzili. Dwaj panowie z Karolin - chciałoby się powiedzieć. Amerykanin David Weber (Karolina Południowa) i Rosjanin Nik Pierumow (Karolina Północna) reprezentowali dwa różne, mocno kontrastowe obszary fantastyki (militarna i fantasy), odmienne podejście do sposobu kreacji bohatera, a i sami okazali się interesującymi - choć też każdy na swój sposób - osobowościami. Pod względem możliwości uprawiania języków obcych ten konwent uważam za niezmiernie udany ;)))

Nidzicki zamek tym razem nie chciał oddać się w niepodzielne władanie fantastów - robotnicy odnawiajacy dach dbali o urocze efekty dżwiękowe, a goście sobotniego wesela - o bogatą oprawę wizualną. Niestety nie dane nam było wkręcić się do sali rycerskiej przekształconej w bankietową :(

Do ciekawych chwil festiwalu należy zaliczyć wystawę prac Maćka Garbacza (będziemy je najpewniej podziwiać na okładkach najbliższych premier Solarisu) oraz koncert Roberta Letkiewicza z gościnnym udziałem chóru męskiego, który wyśpiewał pieśń o iście kosmicznej wymowie, cytuję: "A-ho, a-hu, a-ho, a-hu".

A podczas tradycyjnie obfitej biesiady z talerzy PACZYŁY raki i świńskie ryje... 
 
 
 
         
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
                 
 
 
 
 
                 
 
 
 
 
                 
 
 
 
 
                 
 
 
 
 
                 
 
 
 
 
                 
   
 
 
                 
 
 
 
 
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       
                 
       

<<<

Copyright Gata 2012